Telefony stacjonarne nadal używane przez Polaków

Niektórzy mówią, że telefony stacjonarne odeszły w niepamięć, wyparte przez telefony komórkowe. Jest jednak pewna grupa ludzi, która nie może wyobrazić sobie codziennego życia bez klasycznego telefonu. To przede wszystkim osoby starsze, urodzone przed erą komputerów PC, gier video, oraz telefonów komórkowych, których użytkowanie dla młodych ludzi nie stanowi żadnego kłopotu.
telefon starego typu
Mówi się, że telefony stacjonarne zostały zapomniane, wyparte przez telefony komórkowe. Istnieje natomiast pewna grupa ludzi, która nie może wyobrazić sobie codziennego życia bez klasycznego telefonu. To głównie osoby starsze, urodzone przed erą komputerów PC, gier video, czy też telefonów komórkowych, których obsługa dla młodych ludzi nie stanowi żadnego problemu.

pracownik podczas pracy w biurze
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś prawie każdy młody człowiek zamiast gier video ma playstation. Natomiast komputer PC zastąpił ultra szybki oraz wysoce wydajny laptop, a uniwersalna komórka została wyparta przez smartfony i iphony. W nich zawarte jest już prawie wszystko: Internet, gry oraz multum aplikacji ułatwiających codzienne, współczesne życie. Po co więc komu telefony stacjonarne? Myśli pewnie większość młodych ludzi.

Telefony stacjonarne są proste w obsłudze, popularne i używane od wielu lat głównie przez starsze osoby. Oni nie wyobrażają sobie życia bez tego tradycyjnego urządzenia, które nie potrzebuje żadnej instalacji i aktualizacji aplikacji, a większość telefonów stacjonarnych jest produkowana w wersji bezprzewodowej, co umożliwia prowadzenie rozmowy z różnych części domu. A to w zupełności wystarczy starszym ludziom.

Z myślą o jednych i drugich ( i młodych i starszych ludziach producenci wytwarzają urządzenia, które mają za zadanie spełnić potrzeby i starszych i młodszych. Stąd klasyczne telefony na długo zostaną jeszcze w naszych domach.