Czy opłaca się reperować sprzęt AGD?

Elektronika w Twoim domu

Czy opłaca się reperować sprzęt AGD?

Usterka AGD bardzo szybko potrafi skomplikować powszednie wykonywanie obowiązków. Dysfunkcja zmywarki sprawia, iż sterta brudnych naczyń rośnie w niesłychanym tempie.
W takim przypadku koniecznością jest bądź rychła reperacja, bądź wymiana sprzętu na nowiuteńki.

Awarie sprzętu AGD zdarzają się nadzwyczaj często – w większości wypadków, kiedy okres gwarancji już dawno przestał obowiązywać. To natomiast zmusza do poniesienia dodatkowych kosztów, które nierzadko są duże. Stąd wiele ludzi zadaje sobie pytanie naprawiać czy też nie?
sprzęt - perspektywa

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko będzie jednoznacznie odpowiedzieć na owo pytanie, bowiem tak naprawdę każdy przypadek jest inny. Dużo zależy od tego, jakie będą nasze możliwości pieniężne i co jest przyczyną awarii. Niekiedy mówi się, iż naprawa sprzętu AGD nie jest intratna, bo starczy dodać paręset złotych, ażeby zakupić nowiusieńką pralkę, schładzarkę bądź zmywarkę. Trzeba jednakże mieć świadomość, że czasami wystarczy jedynie jedna reperacja, wymiana części AGD, ażeby zapewnić bezusterkowe działanie oprzyrządowania przez kolejnych kilka lat. W takim przypadku kupno nowiuteńkiego sprzętu AGD (jeśli ktoś nie przewidywał takowego wydatku) może się okazać pomysłem dosyć chybionym. Zawsze warto zdać się na usługi zawodowca, szczególnie jeżeli przyrząd nie jest do granic możliwości zużyty. Zamawiając reperację, zupełnie nie trzeba decydować się na skorzystanie z usług fachowca.

Jeżeli wycena okaże się zanadto wysoka, natomiast naprawa nieopłacalna – z reguły profesjonalista sam to zasugeruje. Trzeba jednakże liczyć się z tym, iż w owym wypadku fachowiec zainkasuje symboliczną opłatę – za zdiagnozowanie problemu i dojazd.