Szkolenia on-line dla pracowników – czy warto skorzystać z tej formy doszkalania pracowników w swojej firmie?

Elektronika w Twoim domu

Szkolenia on-line dla pracowników – czy warto skorzystać z tej formy doszkalania pracowników w swojej firmie?

Nie od dzisiaj wiadomo, iż największym kapitałem praktycznie każdej firmy są pracujący w niej ludzie. Jednocześnie o kapitał ludzki należy ciągle dbać, zatem mądry szef zdecydowanie nie będzie stale zatrudniał kolejnych ludzi, lecz dbał o pracowników, którzy są wcześniej zatrudnieni w firmie.

filmy korporacyjne

Autor: Jeff Wilcox
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle dbamy o rozwój swoich pracowników, organizując dla nich wszelkiego rodzaju kursy czy wysyłając ich na tego rodzaju szkolenia i opłacając je przynajmniej częściowo. Dzisiaj przyjrzymy się kursom internetowym – czy opłaca się korzystać z tej firmy kursów?
dokument

Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Jak wygląda szkolenie online w praktyce?
Zazwyczaj szkolenia internetowe polegają na oglądaniu przez pracownika wszelkiego rodzaju prezentacji, zawierających w szczególności filmy instruktażowe film instruktażowy. Później pracownik musi odpowiedzieć na kilka pytań, które sprawdzają jego wiedzę nabytą podczas takiego kursu. Zwykle większość firm prowadzących kursy online wystawia pracownikowi dyplom ukończenia takiego szkolenia – wiele z nich jest honorowanych nawet na całym świecie, więc bez wątpienia dobrze wybrać tę firmę, która ma uprawnienia do przeprowadzania szkoleń online i wystawienia takich akurat certyfikatów.
Jak znaleźć właściwą firmę?
Filmy korporacyjne można dzisiaj znaleźć praktycznie wszędzie w internecie, w licznych przypadkach również za darmo film korporacyjny. Jeżeli jednak pragniesz zorganizować dla swych pracowników naprawdę efektywne szkolenie, wtedy bez wątpienia musisz rozejrzeć się za płatną ofertą.

Równocześnie pakiet w takich przypadkach jest znacznie większy – firma robi certyfikaty lub zapewnia wsparcie fachowca online, którego kursanci mogą zapytać właściwie o wszelkie nurtujące ich kwestie.