Układy sterowania znajdują nadzwyczaj bogate zastosowanie w wielu sektorach przemysłu

Elektronika w Twoim domu

Układy sterowania znajdują nadzwyczaj bogate zastosowanie w wielu sektorach przemysłu

Idea sterowania numerycznego pojawiła się przeszło pół wieku lat temu „zza wielką wodą”. Na początku wykorzystywano ją głównie w lotnictwie wojskowym.

Jednakże w bardzo szybkim tempie opanowała także przemysł (http://www.grupapartner.pl/oferta/partner-serwis-dla-przemyslu/przemysl-spozywczy.html”>Przemysł spożywczy Partner Serwis).

kwalifikacje

Autor: Martin Lang
Źródło: http://www.flickr.com

Komputeryzacja procesów produkcyjnych nikogo już nie dziwi. Wręcz przeciwnie – jest na porządku dziennym. Co więcej w dzisiejszych czasach rzeczona „technologia” niezmiernie dynamicznie się rozwija. Współczesne układy sterowania charakteryzuje bowiem wysoka precyzja, mały rozmiar, duża wygoda użytkowania, nowoczesne oprogramowanie wzbogacone o szereg ważnych i pomocnych funkcji. Obecnie „tradycyjne” układy sterowania łączy się z przetwarzaniem danych realizowanym za pośrednictwem urządzeń zewnętrznych, a ściślej mówiąc komputera. CNC znajduje dosyć szerokie zastosowanie, przykładowo w optymalizacji pracy obrabiarek. Należy zaakcentować, że na rynku spotkamy cały szereg przedsiebiorstw świadczących usługi serwisowe dla przemysłu, w tym także naprawa obrabiarek cnc. Na ogół obejmuje on nie tylko naprawę, ale też organizowanie kursów dla kadry pracowniczej dotyczących odpowiedniej obsługi i konserwacji przywołanych urządzeń. W Internecie „roi się” od przeróżnych ogłoszeń.

By się o tym przekonać wystarczy wklepać w wyszukiwarkę stosowne frazy. W mgnieniu oka na ekranie laptopa wyświetlą się tysiące stron www z interesującymi propozycjami współpracy – zobacz tutaj Produkcja rozruszników wiroprądowych – układ rozruchowy – http://www.grupapartner.pl/oferta/uslugi-partner-serwis/diagnostyka-maszyn-elektrycznych.html”>Termowizyjna diagnostyka silnika elektrycznego, pomiar rezystancji, izolacji, drgań i wyważanie – Partner Serwis.