W jaki sposób rozsądnie korzystać z popularnych stron w sieci? Przynoszą więcej pozytywów, czy wręcz odwrotnie?

Elektronika w Twoim domu

W jaki sposób rozsądnie korzystać z popularnych stron w sieci? Przynoszą więcej pozytywów, czy wręcz odwrotnie?

Ciężko sobie dziś wyobrazić normalne funkcjonowanie bez dostępu do wielu różnych technologii. Kształtują one życie w XXI wieku powodując, iż jest łatwiejsze i ciekawsze.

Film w telewizji

Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
To także oczywiście sprawia, że mamy zawsze spory wybór w zakresie różnych usług. Złośliwi powiedzą, iż zabiera to czas, że zamiast skupić się na kwestiach poważnych, uparcie korzystamy z takich możliwości i nie zajmujemy się sprawami pożytecznymi. Tymczasem nie ma co tu demonizować, gdyż powinniśmy ujrzeć w tym wady oraz zalety.
Weźmy tu na przykład YouTube, portal, który znają prawdopodobnie wszyscy użytkownicy internetu. Znajdziemy na nim nie tylko muzyczne klipy, filmy długometrażowe, ale też śmieszne filmiki, jakie rzeczywiście zabierają czas, instruktażowe klipy, dzięki którym jesteśmy w stanie się czegoś nauczyć, identycznie zresztą warsztaty oraz kursy.
Już na takich przykładach widać, że youtube jest medium służącym do rozrywki, jak i pracy. Nie ma w tym nic złego, chyba, że rozrywka będzie ważniejsza niż praca, to w tego typu sytuacji podziwianie “śmiesznych kotków” będzie rzeczywiście stratą czasu.
osoba

Autor: iStock
Źródło: iStock
youtube

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze więc, ażeby właściwie, rozsądnie, mądrze korzystać z tego rodzaju stron, gdyż wtedy odniesiemy same korzyści. Rozrywka jak najbardziej, ale nie za długo, gdyż nie będzie to miało żadnego sensu. W takim względzie youtube oferuje korzyści, jak i zabiera czas, a tylko od nas jest zależne, z jakich źródeł będziemy korzystać.

Problemem więc nie jest samo medium, co nasze wybory, które nie zawsze podyktowane są aktualnymi potrzebami. Dobrze o tym pamiętać, jak demonizujemy miejsca w sieci, które same w sobie nie powinny być recenzowane negatywnie.